MEKSYK – KARAIBSKA BRYZA

Plażowanie w Meksyku? O tak! Meksyk to przecież de facto Karaiby, choć nie tylko w tym rejonie znajdziecie ładne plaże. Warto również zajrzeć nad Zatokę Meksykańską, a tam udać się na malowniczą wyspę Holbox. Meksyk to kraj niesamowitego jedzenia, kultury i oszałamiających tajemniczych ruin. Posiada również rozległą linię brzegową, przy której leżą jedne z najbardziej niesamowitych plaż na świecie. Uwaga, istnieje tu prawie 500 plaż, rozciągających się nad Oceanem Spokojnym, Zatoką Meksykańską, Zatoką Kalifornijską i Morzem Karaibskim. Można tu znaleźć zarówno zaciszne miejsca, otoczone dżunglą i starożytnymi ruinami, jak i piaszczyste brzegi ze spokojnymi wodami, które są idealne do pływania oraz do surfowania.

Nasz numer jeden jeśli chodzi o regiony plażowe w Meksyku to zdecydowanie Morze Karaibskie. Biały piasek, krystalicznie czysta woda i cienie palm to kwintesencja karaibskich plaż. Te najlepsze znajdują się na półwyspie Jukatan. Można tu obserwować żółwie morskie oraz rekiny wielorybie w sezonie. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno ci, którzy cenią sobie rozrywkowy odpoczynek, jak i ci, którzy szukają spokoju. Meksykańscy marketingowcy nazwali północną część tego piaszczystego odcinka Riwierą Majów. Duża część Riwiery , zwłaszcza Cancun oraz  wyspa Cozumel, od dawna cieszy się powodzeniem wśród imprezowiczów, podczas gdy inne części, jak np. zaciszne Tulum, odzwierciedlają hiszpańską kolonialną przeszłość Meksyku, zachowując kameralny klimat przy drinku lub służą jako baza do snurkowania, nurkowania, penetrowania cenot oraz kajakowania.

Gdzie plażować w Meksyku

 

Innym naszym ulubionym miejscem jest Zatoka Meksykańska oraz wyspa Holbox, po drodze do której można zatrzymać sie przy różowej lagunie. W związku z tym, że meksykańskie wybrzeże Karaibów staje się coraz bardziej zapełnione ogromnymi hotelami, kurortami i atrakcjami, coraz trudniej jest znaleźć spokój, miejsce, w którym naprawdę można uciec od tego wszystkiego. W takim przypadku warto obrać przeciwny kierunek. Artystyczny beztroski klimat tej wyspy czuć od razu. Nieutwardzone piaszczyste ulice, golfowe samochody zamiast spalinowych, tak wygląda raj. Oczywiście tursytów można spotkać i tutaj, niemniej wyspa nie jest tak zatłoczone, jak Cancun czy Playa del Carmen. Ponadto jedzenie, napoje i zakwaterowanie znajdziecie tu naprawdę w rozsądnych cenach, więc jest to miejsce na każdą kieszeń. Można tu wprost zamieszkać w klapkach i spędzić dni na błogim relaksie.

Gdzie plażować w Meksykumeksy