POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ Z WIZYTĄ U SAAMÓW

POLOWANIE NA ZORZĘ POLARNĄ Z WIZYTĄ U SAAMÓW

Tromsø – Fjellheisen – Ishavskatedralen – Polaria – Muzeum Polarne – Farma reniferów – Wizyta u Samów – Lodowy Hotel 

Wycieczka na samą północ Norwegii. Będziemy polować na zorzę polarną, którą przy czystym niebie zawsze tutaj widać. W cenie dwie 7-godzinne wycieczki w poszukiwaniu zorzy z lokalnym przewodnikiem, który jest jednocześnie profesjonalnym fotografem, transport busem lub innym samochodem, w zależności od liczebności grupy. Oprócz tego udamy się na indywidualne polowanie na zorzę w Tromso oraz okolicach. W cenie także wizyta na farmie reniferów oraz w obozie Saamów, gdzie zjemy ich tradycyjny posiłek bidos oraz posłuchamy opowieści o ich kulturze oraz joików, tradycyjnych pieśni, cała wycieczka w cenie. W programie także historyczny spacer po Tromso z lokalnym przewodnikiem, który zabierze nas także do Muzeum Polarnego, wycieczka w cenie. Oczywiście to nie wszystko, szczegóły w programie poniżej.

Długość wyjazdu: 5 dni / 4 Noclegi
Liczba uczestników: 5-7 osób plus pilot z Polski

Cena: 3630 PLN + bilet lotniczy

Terminy (wylot z Gdańska):

 • 22.01. – 26.01.2019 (aktualnie 288 zł linie Wizzair)
 • 19.02. – 23.02.2019  (aktualnie 338 zł linie Wizzair)

Warunki płatności:

 • Zaliczka w momencie zapisu: 1000 PLN
 • Reszta kwoty płatna do 10 dni przed wyjazdem
 • W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 10 PLN/os.

MiejsceNoclegiWyżywienieTyp pokoju
Tromsø4We własnym zakresie, 1 tradycyjny obiad w cenie2 pokoje 3 os. (łóżka pojedyncze) z łazienkami prywatnymi, 1 studio 2-os. z kuchnią i łazienką 

Kwatera w samym centrum Tromsø

Dzień 1: Nocne polowanie na zorzę w Tromsø

Wylot z Gdańska we wtorek o 18:55, linie Wizzair, lot bezpośredni. Przylot do Tromsø o 21:45. Przejazd na kwaterę, odpoczynek. Dla chętnych nocny spacer po mieście z polowaniem na zorzę. Jeśli warunki będą sprzyjające, udamy się na drugą stronę mostu, gdzie ilość świateł będzie mniejsza.

Dzień 2: Zwiedzanie Tromsø oraz polowanie na zorzę

Odsypiamy nocne polowanie i ok. 10:00 ruszamy na zwiedzanie miasta. Wybierzemy się na Historyczny Spacer po Tromsø z przewodnikiem. Zbiórka o 10:30, czas trwania 2 i pół godziny. Udamy się do najstarszych części miasta, odkryjemy jego historię Tromsø, siegając aż do czasów średniowiecznych, odwiedzimy z przewodnikiem Muzeum Polarne (wstęp wliczony w cenę), by na koniec zasiąść w najstarszym pubie w Tromsø na coś rozgrzewającego. Napoje płatne we własnym zakresie. Następnie udamy się na lunch. Opcja do wyboru, jedzenie na mieście lub gotowanie na kwaterze. Do 17:30 czas wolny.

O 17:30 ruszamy na kolejne polowanie na zorzę. Tym razem jest to 7-godzinna wycieczka z transportem oraz lokalnym przewodnikiem, który jest także profesjonalnym fotografem, pomoże nam przy robieniu zdjęć. Powrót ok. 3:00 rano. Zalecamy zabranie ze sobą statywu oraz cyfrowej lustrzanki, aby uchwycić zorzę w jak najlepszym wydaniu. Ciepłe ubrania są niezbędne. Zrobimy wszystko, by polowanie było udane. Jeśli warunki pogodowe w okolice nie sprzyjają, udamy się w głąb lądu, do Szwecji lub Finlandii by znaleźć czyste niebo. Nasi lokalni partnerzy posiadają ogromną wiedzę na temat zorzy oraz warunków, potrzebnych do jej zobaczenia, na bieżąco śledzą specjalistyczną prognozę pogody. Uwaga! Nie dajemy jednak gwarancji na zobaczenie zorzy, gdyż na pogodę wpływu nie mamy.

Dzień 3: Wizyta na farmie reniferów oraz w obozie Saamów

Odsypiamy nocne polowanie i o 13:00 ruszamy na farmę reniferów oraz w odwiedziny do obozu Saamów. Bidos, ciepły tradycyjny posiłek Samów w cenie. Po 25 minutach jazdy samochodem z centrum miasta, dotrzemy na miejsce. Żyje tu około 200 dzikich reniferów, które będziemy mieli okazję nakarmić. Przewodnik pokaże nam także, jak korzystać z lasso (oczywiście nie na prawdziwym futrzaku). Następnie zostaniemy zaproszeni do środka gamme (tradycyjnej chaty Saamów), gdzie serwowane będą ciepłe napoje oraz bidos, tradycyjny posiłek Saamów, gotowany nad ogniskiem (dostępna opcja wegetariańska). Po lunchu natomiast zostaniemy zaproszeni do lavuu, namiotu Saamów, i tam usiądziemy wokół ogniska, by wysłuchać opowieści o ich kulturze. Będziemy mieli także okazję posłuchać joików, tradycyjnych pieśni Saamów. Powrót do Tromso ok. 16:00

Wieczorem czas wolny.

Dzień 4: Wizyta w Lodowym Hotelu oraz polowanie na zorzę

Fakultatywna wycieczka do Lodowego Hotelu (Tromso Ice Domes).

Podróż z centrum Tromsø do lodowego hotelu trwa około 75 minut w każdą stronę. Jest ona atrakcją samą w sobie z majestatycznymi Alpami Lyngen. Wizyta w Tromso Ice Domes to połączenie barwnych opowieści z piękną sztuką lodową w niepowtarzalnym otoczeniu. Dowiecie się wielu ciekawych rzeczy o kulturze arktycznej, o północno-norweskim stylu życia. Czas i miejsce wyjazdu: 10:00 z Scandic Ishavshotell. Czas trwania: 4 godziny. Wycieczka dodatkowo płatna: 879 NOK (ok. 375 PLN). W cenie: transport przewodnik, bezalkoholowe drinki z lodem.

Osoby, które nie skorzystają z wycieczki, mają czas wolny do 17:30.

O 17:30 ponownie ruszamy na polowanie na zorzę. Ponownie jest to 7-godzinna wycieczka z transportem oraz lokalnym przewodnikiem, który jest także profesjonalnym fotografem. Powrót ok. 3:00 rano. Zalecamy zabranie ze sobą statywu oraz cyfrowej lustrzanki, aby uchwycić zorzę w jak najlepszym wydaniu. Ciepłe ubrania są niezbędne. Zrobimy wszystko, by polowanie było udane. Jeśli warunki pogodowe w okolice nie sprzyjają, udamy się w głąb lądu, do Szwecji lub Finlandii by znaleźć czyste niebo. Nasi lokalni partnerzy posiadają ogromną wiedzę na temat zorzy oraz warunków, potrzebnych do jej zobaczenia, na bieżąco śledzą specjalistyczną prognozę pogody. Uwaga! Nie dajemy jednak gwarancji na zobaczenie zorzy, gdyż na pogodę wpływu nie mamy.

Dzień 5: Zwiedzanie Tromsø / Czas wolny

Dalsza część zwiedzania Tromsø (wstępy dodatkowo płatne):

 • Fjellheisen - wjazd kolejkę na wzgórze z fantastycznym widokiem na Tromsø - cena biletu: 170 NOK w dwie strony, 110 NOK tylko zjazd. Uwaga! W wietrzny dzień kolejka może być nieczynna. Będziemy to monitorować na bieżąco.
 • Ishavskatedralen - Katedra Arktyczna: charakterystyczny kościół w formie inspirowanej płytami lodowymi, z zewnątrz można obejrzeć bezpłatnie, wstęp do środka 50 NOK.
 • Polaria – akwarium i muzeum poświęcone obszarom polarnym: wstęp 130 NOK. W środku fokarium, akwarium, sala kinowa z ekranem panoramicznym.
 • Browar Mack - w cenie wycieczki po budynku najdalej na północ położonego browaru na świecie wliczona jest degustacje dwóch piw. Wstęp 160 NOK.
 • Statek Hurtingruten (wstęp wolny) – codziennie przypływa do Tromsø słynny statek wycieczkowy kursujący między Bergen a Kirkenes (tuż przy granicy z Rosją). Można po nim swobodnie spacerować od 15 do 18. O 18:30 odpływa w dalszy rejs.

Czas wolny.

Powrót do Gdańska. Wylot o 21:45.

CENA OBEJMUJE

OPIEKĘ PILOTA Z POLSKI ORAZ PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH OPIEKĘ PILOTA Z POLSKI ORAZ PRZEWODNIKÓW LOKALNYCH
Podczas całego wyjazdu grupą opiekuje się pilot z Polski. Przewodnicy lokalni poprowadzą grupę podczas wycieczek: historyczny spacer po mieście oraz polowanie na zorzę (przewodnik jest również profesjonalnym fotografem).

TRANSPORT Z I NA LOTNISKO W TROMSO TRANSPORT Z I NA LOTNISKO W TROMSO
Transport z lotniska, autobusem lub taksówką.

NOCLEGI NOCLEGI
Zakwaterowanie: apartament z 3 sypialniami + 1 pokój 2-os., łazienki prywatne, wspólna kuchnia, wspólny salon.

DWIE WYCIECZKI NA ZORZĘ POLARNĄ DWIE WYCIECZKI NA ZORZĘ POLARNĄ
Wycieczki 7-godzinne z profesjonalnym przewodnikiem.Transport w cenie.

OBÓZ SAAMÓW / FARMA RENIFERÓW OBÓZ SAAMÓW / FARMA RENIFERÓW
Wycieczka do obozu Saamów oraz farmę reniferów. Tradycyjny lunch Saamów (bidos), ciepłe napoje, transport.

HISTORYCZNY SPACER PO TROMSO HISTORYCZNY SPACER PO TROMSO
Wycieczka po mieście z lokalnym przewodnikiem. Wizyta z przewodnikiem w Muzeum Polarnym, bilet w cenie.

UBEZPIECZENIE UBEZPIECZENIE
KL, NNW, bagaż

SKŁADKĘ NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY SKŁADKĘ NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE

BILETÓW LOTNICZYCH BILETÓW LOTNICZYCH
Bilety na trasie Gdań – Tromso – Gdańsk, koszt od 300 - 1000 zł. Lot bezpośredni, linie Wizzair. Bilety aranżujemy dla klientów. 

POSIŁKÓW POSIŁKÓW
Z wyjątkiem obiadu u Saamów. Opcja samodzielnego przygotowywania posiłków - kuchnia na kwaterze. Przykładowe ceny w restauracjach, barach:  zupa 125 NOK (53 PLN), lunch – około 185 NOK (79 PLN), danieok. 300 NOK (127 PLN), azjatyckie pad thai 109 NOK (46 PLN), hot-dog 49 NOK (21 PLN).

WSTĘPÓW DO ATRAKCJI Z OSTATNIEGO DNIA PROGRAMU WSTĘPÓW DO ATRAKCJI Z OSTATNIEGO DNIA PROGRAMU
Koszty podane w zakładce PROGRAM

 ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH
Atrakcji spoza programu,w tym Hotel Lodowy

WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE

Wylot z Gdańska:

 • 04.12. – 08.12.2018 (aktualnie 348 zł linie Wizzair)
 • 22.01. – 26.01.2019 (aktualnie 288 zł linie Wizzair)
 • 19.02. – 23.02.2019  (aktualnie 338 zł linie Wizzair)

NOCLEG

Do dyspozycji mamy 2 pokoje 3-osob. (łóżka pojencze) oraz 1 studio 2-os. Całość usytuowana jest w centrum Tromsø. Prywatne łazienki. W studio do dyspozycji mamy kuchnię oraz małą jadalnię. Wszystkie pokoje i apartamenty wyposażone są w bezpłatne WiFi oraz telewizor z płaskim ekranem. Supermarket położony jest tuż za rogiem. Akwarium Polaria oddalone jest od obiektu o 650 metrów. Do Muzeum Polarnictwa można dojść z obiektu w 10 minut.

CO ZABRAĆ

• Zimowe buty za kostkę, ocieplane, najlepiej trapery lub śniegowce
• Antypoślizgowe nakładki na buty (można wypożyczyć na miejscu, cena: 25-45 NOK za dzień)
• Ciepłe skarpety zimowe
• Bieliznę termoaktywną, kalesony, podkoszulki
• spodnie puchowe (może być strój narciarski),
• Ciepłe bluzy, najlepiej polarowe
• Dwie pary rękawiczek (cienkie i grube)
• Ciepłą czapkę
• Okulary przeciwsłoneczne