SIELSKO SESZELSKO – SESZELE INDYWIDUALNIE

Mahe – Beau Vallon Beach – Victoria – Reef Safari – Praslin – Vallee de Mai – Anse Lazio – La Digue – Anse Source d’Argent

12-dniowa wycieczka na rajskie wyspy Seszele, położone na Oceanie Indyjskim. Seszele to archipelag, w skład którego wchodzi aż 115 wysp i wysepek, z czego tylko 33 są zamieszkałe. Największa z nich to Mahe ze stolicą Victoria. Seszele kojarzą się z pięknymi piaszczystymi plażami, pochylającym się ku wodzie palmami oraz malowniczymi głazami, dekorującymi niemalże każdą z plaż. To kwintesencja rajskich wakacji. Podczas wycieczki odwiedzicie Państwo trzy główne wyspy: Mahe, Praslin oraz malutką La Digue. Zrelaksujecie się na idyllicznych plażach, odwiedzicie rezerwat przyrody Vallee de Mai oraz skosztujecie kuchni kreolskiej. Po przylocie zostaniecie zakwaterowani w hotelu blisko plaży. Kolejnego dnia wybierzecie się na zwiedzanie stolicy oraz okolic, lokalny przewodnik opowie o historii wysp oraz życiu ich mieszkańców, poznacie kreolską kulturę, architekturę, odwiedzicie miejscową wioskę rzemieślniczą, gdzie będziecie mogli zakupić lokalne pamiątki, obejrzeć kreolskie domy i spotkać lokalnych rzemieślników. Podczas pobytu na Mahe popłyniecie także na całodniową wycieczkę na wyspę Moyenne, eksplorując po drodze piękne zatoczki. Na pokładzie statku, który zanurza się do połowy, będziecie mogli podziwiać głębiny Parku Morskiego. Podczas rejsu będziecie karmić kolorowe rybki, snurkować oraz zażywać orzeźwiających kąpieli. Po pysznym obiedzie zejdziecie na ląd, gdzie spotkacie słynne żółwie seszelskie, swobodnie wędrujące po tym terenie. Z kolei zrelaksujecie się na prywatnej plaży na wyspie Moyenne. Następnie udacie się na małą idylliczną wyspę La Digue, na której spędzicie kilka dni. Nie ma tutaj ruchu samochodowego (z małymi wyjątkami), a głównym środkiem transportu są rowery, którymi to wybierzecie się na odkrywanie wyspy. Pięknych i do tego pustych plaż tu nie brakuje, znajduje się tu prawdziwa gwiazda światowego formatu, rajska plaża Anse Source d’Argent, będąca wizytówką całych Seszeli, uznawana za jedną z najpiękniejszych plaż świata. Z La Digue popłyniecie na wyspę Praslin, na której zatrzymacie się kilka dni. Na Praslin odwiedzicie wspomniany już rezerwat przyrody Vallee de Mai. Zobaczycie, jak rośnie lodoicja seszelska, której to owoc, zwany kokosem morskim, jest największym owocem palmowym na świecie. Niezwykle duży i ciężki, może ważyć nawet 30 kg. Co ciekawe, żeński kokos przypomina kobiecą część ciała, męski zaś zdecydowanie budzi skojarzenie z męską. Lodoicja o ważne drzewo dla Seszelczyków, kokos bowiem znajduje się w godle tego państwa. Oprócz tropikalnej roślinności w rezerwacie zobaczyć można ciekawe gatunki ptaków, m.in. papugę czarną, która jest niezwykle rzadka, seszelskiego bulbula oraz owocowego gołębia. Z rezerwatu możecie się udać na jedną najpiękniejszych plaż Seszeli Anse Lazio. Szczegółowy program znajdziecie poniżej w zakładce PROGRAM.

Długość wyjazdu: 12 dni / 11 noclegów
Liczba uczestników: minimum 2 osoby

Cena:

 • dorośli: od 6650 PLN + bilet lotniczy (cena od 2600 do 3600 PLN), w cenie śniadania + 2 obiady

          (cena poglądowa obliczona przy dwóch osobach w pokoju 2-os., cena może się wahać w zależności od pory wyjazdu)

Terminy ustalane indywidualnie

Uwagi:

 • Wycieczka bez pilota polskojęzycznego, na miejscu ograniczona opieka przewodnika anglojęzycznego (jedynie podczas lokalnych wycieczek, udział pilota polskojęzycznego na życzenia za dopłatą)
 • Podczas wyjazdu stały kontakt z biurem
 • Transfery z lotniska i na lotnisko oraz do portu promowego zorganizowane oraz opłacone

Warunki płatności:

 • Zaliczka w momencie zapisu: 2300 PLN
 • Reszta kwoty płatna do 30 dni przed wyjazdem
 • W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

 

ZakwaterowanieNoclegiWyżywienie
Mahe44x śniadanie + 2x obiad podczas wycieczek
La Digue33x śniadanie
Praslin44x śniadanie
 • Dopłata do pokoju 1-osobowego, zapytaj o cenę
 • Cena skalkulowana na podstawie dwóch osób w pokoju 2-os.

Dzień 1: Przylot oraz odpoczynek na Mahe

Przylot na największą wyspę Seszeli, Mahe. Transfer do hotelu, zameldowanie, odpoczynek na plaży.

Berjaya Beau Vallon

Dzień 2: Odkrywamy Mahe

W tym dniu wybierzecie się na całodniową wycieczkę w małej grupie po wyspie z lokalnym przewodnikiem, który opowie o historii oraz kulturze tego kraju. Zaczniecie od zwiedzania stolicy Seszeli, Wiktorii, udacie się na kolorowy rynek Sir Selwyn-Selwyn Clark oraz zobaczyciesłynną wieżę zegarową Clock Tower. Następnie przejedziecie przez niezwykle malowniczą trasę wyspy, przez górskie przełęcze pasma Sans Souci, mijając po drodze tropikalne lasy oraz plantacje herbaty. Na lunch zatrzymacie się w historycznej posiadłości Mission Lodge, którą również zwiedzicie. Obiad podany będzie w formie bufetu w lokalnej restauracji Seychellois, serwowane będą dania kuchni kreolskiej. W tym miejscu dowiecie się więcej na temat wyjątkowej flory i fauny, która można znaleźć tylko na Seszelach. Odwiedzicie tu zabytkowy ogród z ziołami oraz przyprawami oraz udacie się do idyllicznych zatoczek na południowym wybrzeżu. Na zakończenie dnia udacie się do rzemieślniczej wioski, gdzie dowiecie się więcej na temat kreolskiego rękodzieła oraz architektury. Będziecie także mieć okazję zakupić lokalne pamiątki, obejrzeć kreolskie domy oraz spotkać lokalnych rzemieślników. Lunch oraz woda wliczone są w cenę. Inne napoje będzie można zakupić w restauracji.

Discovery Mahe

Dzień 3: Odpoczynek na Mahe

Dzień przeznaczony na relaks na plaży w hotelu oraz wycieczki fakultatywne. Wycieczki nie są objęte programem.

Mahe odpoczynek

Dzień 4: Reef Safari

Całodniowa wycieczka katamaranem w grupie do Narodowego Parku Morskiego St. Anne, podczas której odwiedzicie wewnętrzne wyspy Mahe. Katamaran to półzanurzalny statek, którego dolny pokład posiada okienka do podglądania podwodnego świata. Podczas rejsu będziecie karmić tropikalne ryby, dla chętnych orzeźwiająca kąpiel oraz snurkowanie. Przystanek zrobicie na wyspie Moyenne, gdzie spotkacie się oko w oko z olbrzymimi żółwiami seszelskimi, które swobodnie wędrują po wyspie. Odwiedzicie także stare ruiny oraz groby "piratów", a także zrelaksujecie na prywatnej plaży. Dzień zakończycie tropikalnym koktajlem oraz spokojnym rejsem dookoła parku morskiego przed powrotem do Mahé. Podczas wycieczki będzie serwowany lunch, wliczony w cenę. Woda także w cenie, inne napoje do nabycia w czasie wycieczki.

Safari reef

Dzień 5: Transfer na wyspę La Digue / Plażowanie

Po śniadaniu udamy się na prom, którym popłyniecie na kolejną seszelską wyspę La Digue. Zameldowanie w hotelu oraz odpoczynek na plażach. Polecamy wypożyczenia roweru. Na wyspie nie ma ruchu samochodowego, z małymi wyjątkami, główny środek transportu to właśnie rower oraz hotelowe pojazdy elektryczne. La Digue jest sporo mniejsza od od Mahe, zajmuje powierzchnię 10 km². Polecane plaże: Anse Severe (możliwość snurkowania), Anse d’Argent, Anse Pateran oraz Grand/Petit Anse.

Mahe Seszele

Dzień 6-8: Odkrywanie wyspy La Digue / Plażowanie

Odkrywanie wyspy La Digue. Koniecznie trzeba udać się na prawdziwą „gwiazdę Seszeli” plażę Anse d’Argent.

Plaża leży na terenie Parku Union Estate. To miejsce dawnej  plantacji orzecha kokosowego oraz wanilii, co przypomina o kolonialnej historii tej wyspy. Tak naprawdę, wanilię, palmy kokosowe, cynamon oraz banany uprawia się tu cały czas, choć już nie na tak masową skalę. Idąc na słynną plażę po drodze miniemy krzaczki wanilii, rozpięte na specjalnych drutach. Po drodze na Anse Source d’Argent zobaczymy, w jaki sposób suszy się ów miąższ oraz wydobywa z nich olej, który wraz z produktami z wanilii, można tu zakupić. Zajrzymy tu także na stary cmentarz, pamiętający czasy kolonialne. To tutaj zostali pochowani pierwsi osadnicy z La Digue. Warto również zobaczyć Plantation House, który  jest jednym z najstarszych przykładów francuskiej kolonialnej architektury na wyspie. Kiedyś był domem rodziny Mauritów, która uchodziła za bardzo zamożną. Budynek został wykonany przy użyciu szlachetnego drewna i pokryty liśćmi palmowymi. Zajrzymy również do ogromnej zagrody żółwi seszelskich, które zdają sobie nic nie robić z obecności ludzi, zaspokajając wszystkie swoje potrzeby;) Żółwie można karmić specjalnie przygotowanymi do tego celu roślinkami. Ale uwaga na place! Mogą ucierpieć. Na końcu trasy czeka na nas wspaniała, powalającą Anse Source d’Argent, prawdziwa gwiazda światowego formatu. Plaża usiana jest granitowymi skałami, wśród których można znaleźć zaciszne miejsce do odpoczynku. Znajdują się tutaj bary owocowe, serwujące soki oraz koktajle ze świeżych egzotycznych owoców.

Warto odwiedzić Grand Anse, skąd spacerem można przejść na Petit Anse. Warto także udać się w drugi koniec wyspy, gdzie znajdują się puste mało odwiedzane plaże. Na życzenie możemy zaaranżować trekking do trudniej dostępnych pięknych plaż z lokalnym przewodnikiem, od którego dowiecie się więcej na temat flory i fauny wyspy.

La Digue Anse Source d'Argent

Dzień 9: Praslin

Po śniadaniu rejs promem z La Digue na Praslin (rejs trwa ok. 35 minut). Zakwaterowanie przy jednej z najpiękniejszych plaż Anse Volbert. Relaks na plaży.

Anse Volbert

Dzień 10: Vallee de Mai /Anse Lazio

Półdniowa wycieczka do rezerwatu przyrody Vallee de Mai. Zobaczycie, jak rośnie lodoicja seszelska, której to owoc, zwany kokosem morskim, jest największym owocem palmowym na świecie. Niezwykle duży i ciężki, może ważyć nawet 30 kg. Co ciekawe, żeński kokos przypomina kobiecą część ciała, męski zaś zdecydowanie budzi skojarzenie z męską. Lodoicja o ważne drzewo dla Seszelczyków, kokos bowiem znajduje się w godle tego państwa. Oprócz tropikalnej roślinności w rezerwacie zobaczyć można ciekawe gatunki ptaków, m.in. papugę czarną, która jest niezwykle rzadka, seszelskiego bulbula oraz owocowego gołębia.

Z rezerwatu polecamy się udać na jedną z najpiękniejszych plaż Seszeli Anse Lazio (wycieczka we własnym zakresie transportem lokalnym).

Praslin Vallee de Mai

Dzień 11: Plażowanie Anse Volbert

Dzień przeznaczony na relaks na plaży.

Możliwość fakultatywnej wycieczki na pobliską wyspę Curieuse. Po zacumowaniu łódki oraz otrzymaniu instrukcji od przewodnika, będzie czas wolny na relaks na plaży oraz ponowne spotkanie z żółwiami seszelskimi. Żółw olbrzymi to jeden z największych gatunków żółwi na świecie. Dorosły osobnik mierzy nawet do 150 cm i osiąga wagę około 250 kg. Gady te są także jednymi z najbardziej długowiecznych zwierząt na ziemi i spokojnie dożywają ponad 100 lat. Główna ich populacja żyje właśnie na Seszelach. Na Curieuse na wolności żyje około 200 osobników tego gatunku. Następnie czeka nas około godzinny trekking na drugą stronę wyspę na plażę St Jose. Trasa jest dobrze oznaczona. Po drodze przejdziecie przez las namorzynowy, oraz  zatrzymacie się na punkcie widokowym. Na przepięknej plaży St. Jose czeka Was błogi odpoczynek. W tym czasie zostanie przygotowany lunch, grillowana ryba oraz kurczak wraz z dodatkami, obiad wraz z napojami w cenie. W pobliżu plaży znajduje się historyczny, kolonialny dom dawnego doktora, zamieszkującego wyspę, będący obecnie czymś w rodzaju muzeum. Po obiedzie udacie się w okolice małej wysepki St. Pierre na snurkowanie.

CurieuseDzień 12: Wylot to Polski

Powrót do Polski. Przylot następnego dnia.

CENA OBEJMUJE

TRANSFER Z LOTNISKA ORAZ NA LOTNISKO ORAZ NA PROM TRANSFER Z LOTNISKA ORAZ NA LOTNISKO ORAZ NA PROM
Transfer zorganizowany oraz opłacony

NOCLEGI NOCLEGI
Zakwaterowanie w  bungalowach, willi lub guesthousie w pokojach 2-os., 3-os. lub 4-os. (wedle życzenia oraz dostępności)

WYŻYWIENIE WYŻYWIENIE
Śniadania plus 2 obiady podczas wycieczek (woda w cenie podczas wycieczek, inne napoje dodatkowo płatne )

WYCIECZKI Z LOKALNYM PRZEWODNIKIEM WYCIECZKI Z LOKALNYM PRZEWODNIKIEM
Wycieczki Odkrywamy Mahe, Reef Safari oraz Valle de Mai z lokalnym przewodnikiem

WSTĘPY DO ATRAKCJI WYMIENIONYCH W PROGRAMIE WSTĘPY DO ATRAKCJI WYMIENIONYCH W PROGRAMIE
Wstępy do parków

UBEZPIECZENIE UBEZPIECZENIE
KL, NNW, bagaż

CENA NIE OBEJMUJE

BILETÓW LOTNICZYCH BILETÓW LOTNICZYCH
Bilety na trasie Warszawa – Mahe– Warszawa, koszt ok. 2600 - 3600 zł, linie Qatar Airways lub Emirates zł. Bilety aranżujemy dla klientów.

OBIADÓW POZA WYCIECZKAMI OBIADÓW POZA WYCIECZKAMI
Koszt obiadu w tzw. take away: 13-20 zł. Średni koszt obiadu w restauracji: 40-60 zł.

POLSKOJĘZYCZNEGO PILOTA POLSKOJĘZYCZNEGO PILOTA
Wycieczka bez pilota polskojęzycznego. Na miejscu podczas wycieczek przewodnik anglojęzyczny.

 INNYCH ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH INNYCH ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH
Atrakcji spoza programu

NAPIWKÓW NAPIWKÓW
Zwyczajowych napiwków

WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE

SKŁADKI NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY SKŁADKI NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
Obowiązkowej składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Terminy ustalane są indywidualnie. Minimalna liczba osób: 2

Dopłata do pokoju 1-os. - zapytaj o cenę

WIZA

Obywatele polscy są zwolnieni z obowiązku wizowego przy pobytach do 90 dni.

SZCZEPIENIA

Nie ma szczepień obowiązkowych. Szczepienia, które warto mieć:

 • WZW typu A
 • dur brzuszny
 • błonica + tężec + polio + krztusiec (pakiet)

APTECZKA

Leki na przeziębienie (paracetamol, nie ibuprom, gdyż w przypadku podejrzenia malarii czy dengii, nie wolno przyjmować ibuprofenu, który rozrzedza krew), leki zawierające pseudoefedrynę, coś na gardło, problemy żołądkowe, np. nifuroksazyt, probiotyki na wzmocnienie flory bakteryjnej.

WALUTA

Oficjalną walutą jest rupia seszelska (SCR).

Aktualny kurs:

 • 1 EUR = 15,10 SCR
 • 1 USD =13,80 SCR
 • 1 GBP = 17 SCR