KUBAŃSKIE RYTMY – 16 DNI NA GORĄCEJ KUBIE

KUBAŃSKIE RYTMY – 16 DNI NA GORĄCEJ KUBIE

Hawana – Callejon de Hammel – Cienfuegos – Bay of Pigs – Trinidad – Playa Ancon – Camaguey – nieformalna lekcja salsy – Santiago de Cuba – lekcja przygotowywania mojito – fabryka tytoniu  – Music Night Tour  – Baracoa 

16-dniowa wycieczka na Kubę, wyspę cygar, rumu i porywającej muzyki, wyspę oszałamiającej, dziewiczej przyrody. W czasie naszego pobytu dowiemy się, co stanowi esencję tej wyspy. Naszą przygodę zaczniemy od stolicy kraju, Hawany. Odkrywanie miasta zostawimy jednak na koniec. Z Hawany udamy się do Cienfuegos, miasta, które często określane jest mianem Paryża na Karaibach. Po drodze do Cienfuegos zatrzymamy się w Playa Girón, znanej również jako Bay of Pigs. Jest z tego miejsca Stany Zjednoczone próbowały przeprowadzić inwazję na Kubę, która ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem i stała się jedną z pierwszych porażek militarnych USA w Ameryce Łacińskiej. Z Cienfuegos udamy się do Trinidadu. Po drodze zatrzymamy się w mieście Santa Clara, gdzie spoczywa jeden z najbardziej znanych bohaterów Kuby Che Guevara.

Trinidad to jedno z najpiękniejszych miast na Kubie. Zostało założone w 1514 roku i zyskało na znaczeniu dzięki rozległej uprawie trzciny cukrowej oraz produkcji cukru, która miała miejsce w pobliskiej Dolinie Młynów Cukrowych. Skończyło się to, gdy niewolnictwo zostało zniesione na Kubie, wówczas znaczenie Trinidadu zaczęło gwałtownie maleć. Miasto do lat 20 ubiegłego wieku było odcięte od reszty wyspy, nie prowadziły tędy żadne główne drogi, dzięki czemu zachowało swój niepowtarzalny charakter. Trinidad znany jest przede wszystkim z kolorowych willi zbudowanych przy eleganckich, brukowanych uliczkach po których wciąż jeszcze jeżdżą wozy zaprzężone w konie. Z tarasów domów można oglądać panoramę miasta otoczoną wzgórzami i tropikalną roślinnością. Przez kolejne dni będziemy mieć możliwość nacieszenia się atmosferą miasteczka, jego kolonialnym klimatem i drinkami na bazie rumu. Dla chętnych wycieczka do pięknego wodospadu, do zabytkowej cukrowni oraz ma jedną z najlepszych plaż na Kubie – Playa Ancon.

Z Trinidadu pojedziemy do Camaguey. Nazwane na cześć wioski, leżącej w pobliżu, miasteczko Camaguey istnieje od 1528 roku. Mówi się, że specjalnie zostało zbudowane jako labirynt w celu obrony ludności przed atak piratów. Labirynt krętych uliczek, ślepych zaułków i rozwidlających się dróg może nadal mylić. Jednak nie martw się, towarzyszyć Ci będzie przewodnik mówiący po angielsku, który zabierze Cie na przejażdżkę rowerową taksówką. To, na co warto zwrócić uwagę w Camaguey to gliniane doniczki wodne rozsiane po mieście. Nazywane tinajón, były niegdyś używane do przechwytywania deszczówki, pomagając jednocześnie w utrzymaniu jej świeżości. Niektóre z nich są wystarczająco duże, aby mogła się w niej zmieścić dorosła osoba. Od 1911 roku są one symbolem Camaguey.

Kolejne dni spędzimy w Santiago de Cuba, drugim co do wielkości mieście na Kubie. To, co szczególnie przyciąga do Santiago, to muzyka. Sceny taneczne w tym mieście są prawdopodobnie najlepsze na Kubie. Niektórzy z najbardziej znanych muzyków Kuby, w tym kilku członków Buena Vista Social Club, nazwali Santiago swoim domem, przyczyniając się do stylu muzyki country, z której słynie miasto. Taniec jest również ważny dla miasta. Salsa wywodzi się właśnie stąd, jak również inny wyrazisty taniec zwany guaguancó, który ma akompaniament perkusyjny. Podczas karnawału zobaczycie muzykę z Conga na trompeta chinas, tradycyjnej formie trąbki.

Następnie udamy się do Baracoa. To, co sprawia, że ​​Baracoa jest warta odwiedzenia to jej położenie, znajduje się nad fantazyjnie nazwaną Zatoką Miodową, otoczona jest palmamikakaowcami i bananowcami. Miasto obdarzone zostało licznymi rzekami i obfitymi rocznymi opadami, które zasilają lasy tropikalne. Biorąc pod uwagę różnorodność kwiatów i roślin, które docierają do miasta z otaczających wysokich gór, nie będzie to niespodzianką, że Baracoa została nazwana najbardziej zielonym miastem na Kubie.

Kolejne dni spędzimy w stolicy Kuby, gorącej Hawanie. Sercem tego migoczącego miasta jest bez wątpienia jego stara część La Habana Vieja. To miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z racji swej pięknej kolonialnej architektury. Wiele głównych atrakcji znajduje się w dogodnej odległości od siebie, dzięki czemu Stare Miasto będziemy zwiedzać także na piechotę. Dodatkowo wybierzemy na przejażdżkę jednym z klasycznych amerykańskich samochodów, z których znana jest Kuba. Udamy się także do jednego z najbardziej klimatycznych miejsc w całym mieście, na taras na dachu na Starym Mieście. Nauczymy się, jak przygotować słynny drink mojito (lub alternatywę bezalkoholową jego wersję, jeśli wolicie). Zjemy tu także pyszną kolację z naszym przewodnikiem.

Podczas naszej wycieczki po Kuba zakwaterowanie stanowić będą autentyczne Casas Particulares (Casa’s), znane również jako kubańskie kwatery prywatne. Dzięki temu mamy szansę poznać bliżej kubańskie rodziny, zobaczyć jak żyją oraz mieszkają. Pokoje Casa, które rezerwujemy, zawierają klimatyzację oraz łazienkę.

Długość wyjazdu: 16 dni / 14 noclegów
Liczba uczestników: 2 – 12 osób / pilot z Polski jedzie z grupą min. 6-osobową (termin dowolny na wyjazd indywidualny)

Cena:

 • 1360 USD + 2650 PLN + bilet lotniczy (za osobę przy opcji pokoju 2-os.)
 • 1260 USD + 2650 PLN + bilet lotniczy (za osobę przy opcji pokoju 3-os.)
 • 1495 USD + 2650 PLN + bilet lotniczy (za osobę przy opcji pokoju 1-os.)

Terminy (wylot z Warszawy):

 • 24.04. – 09.05.2019 MAJÓWKA!!! (aktualnie 2097 zł linie Air Canada – 2 przesiadki w drodze na Kubę, dobre czasy przesiadek lub 3267 zł linie KLM/Air France, 1 przesiadka)
 • Wyjazd indywidualny – termin dowolny

Warunki płatności:

 • Zaliczka w momencie zapisu: 2600 PLN
 • Reszta kwoty płatna do 30 dni przed wyjazdem
 • W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

Wycieczka na Kubę cena

MiejsceNoclegiWyżywienieTyp pokoju
Hawana44x Śniadanie + 1x kolacjaCasa Particulares.
Cienfuegos21x Śniadanie Casa Particulares
Trinidad33x ŚniadanieCasa Particulares
Camaguey12x ŚniadanieCasa Particulares
Santiago de Cuba22x ŚniadanieCasa Particulares
Baracoa22x Śniadanie + BBQ lunchCasa Particulares.
    

*Niewielka dopłata do pokoju 1-osobowego

Dzień 1: Wylot na Kubę

Spotkamy się na lotnisku i udajemy do stanowiska odpraw.

Dzień 2: Hawana

Przylot oraz transfer na kwaterę, zameldowanie, odpoczynek.

Hawana to złożone kulturowo bogate i fascynująco miasto pełne sprzeczności. Może być opisane dwoma słowami: tętniące życiem. Jest tu dużo zgiełku, ale nasi doświadczeni lokalni przewodnicy sprawią, że zwiedzanie stolicy Kuby zamieni się w odkrywanie fascynującego ducha miasta. Pierwszego dnia po przylocie czeka Was odpoczynek oraz spotkanie z przewodnikiem, wspólnie zjemy pyszny obiad.

 • Zakwaterowanie: autentyczna Casa Particulares (Casa’s)/ B&B’S
 • Zapewnione: transfer z lotniska
 • Posiłki: w tym dniu nie ma wliczonych żadnych posiłków

Kuba Hawana 16 dni mapa


Dzień 3: Cienfuegos

Po drodze do Cienfuegos zatrzymamy się w Playa Girón, znanej również jako Bay of Pigs. Jest z tego miejsca Stany Zjednoczone próbowały przeprowadzić inwazję na Kubę, która ostatecznie zakończyła się niepowodzeniem i stała się jedną z pierwszych porażek militarnych USA w Ameryce Łacińskiej.

Cienfuegos jest często określany mianem Paryża na Karaibach, jednak Kubańczyków dziwi to porównanie. Dlaczego? Dlatego, że jest to prawdziwa architektoniczna perełka, nieporównywalna z żadnym innym miastem, nazywana przez mieszkańców perłą Karaibów. Francuskie wpływy pochodzą od francuskich migrantów, którzy zgromadzili się tutaj i stworzyli tu swój dom, nadając mu uderzająco odmienny wygląd od innych miast kubańskich, w których widoczne są wpływy hiszpańskie.

Szerokie bulwary i rozległe parki zachwycają, historię czuć na każdym kroku. Przy wejściu do portu zobaczymy Castillo de Jagua, starożytny fort, który pozwolił miastu przetrwać ataki piratów, niegdyś powszechne na Kubie. Wiele budynków w mieście otrzymało status światowego dziedzictwa UNESCO, pomyślicie, że nigdy nie widzieliście tak pięknego miasta ... dopóki nie pokażemy Ci innych miejsc podczas naszej 10-dniowej wycieczki po Kubie.

 • Zakwaterowie: autentyczna Casa Particulares (Casa’s)/ B&B’S
 • Zapewnione atrakcje w cenie: pływanie/ snurkowanie w Bay of Pigs, wizyta w muzeum Giron, spacer z przewodnikiem po Cienfuegos, 1 x drink w imponującym pałacu Palacio de Valle
 • Posiłki w cenie: śniadanie

Cienfuegos


Dzień 4 / Dzień 5 / Dzień 6: Trinidad

Po drodze do Trinidadu zatrzymamy się w mieście Santa Clara, gdzie spoczywa jeden z najbardziej znanych bohaterów Kuby. Urodzony w Argentynie Che Guevara stał się ikoną rewolucji kubańskiej, po jego śmierci jego ciało zostało bezceremonialnie pochowane w nieoznaczonym grobie. Kiedy odkryto jego szczątki w Boliwii w 1997 roku, został ekshumowany i sprowadzony do Santa Clara w celu pochówku w specjalnie zbudowanym mauzoleum. Santa Clara to miejsce jednej z ostatnich, i najbardziej krwawych, bitew rewolucji, miasto, w którym Guevara i jego rebelianci z powodzeniem wykoleili pociąg wojskowy z bronią i amunicją, który miał być użyty przeciwko Fidelowi Castro.

Po wizycie w Santa Clara będziemy kontynuować przejazd do Trinidadu, pięknego miasta w sercu Kuby. Miasto zostało założone w 1514 roku, zaledwie 22 lata po tym, jak Krzysztof Kolumb postawił stopę na kubańskiej ziemi. Trinidad jest klejnotem wczesnej kolonialnej architektury, zyskało na znaczeniu dzięki rozległej produkcji cukru, która miała miejsce w pobliskiej Dolinie Młynów Cukrowych. To się skończyło, gdy niewolnictwo zostało zniesione na Kubie, a znaczenie Trinidadu zaczęło gwałtownie maleć. Miasto do lat 20 ubiegłego wieku było odcięte od reszty wyspy, nie prowadziły tędy żadne główne drogi, dzięki czemu zachowało swój niepowtarzalny charakter. Trinidad znany jest przede wszystkim z kolorowych willi zbudowanych przy eleganckich, brukowanych uliczkach po których wciąż jeszcze jeżdżą wozy zaprzężone w konie. Z tarasów domów można oglądać panoramę miasta otoczoną wzgórzami i tropikalną roślinnością. Przez kolejne dni będziemy mieć możliwość nacieszyć się atmosferą miasteczka, jego kolonialnym klimatem i drinkami na bazie rumu. Odwiedzimy piękny wodospad, a także zabytkową cukrownię.

Valle de los Ingenious lub Dolina Młynów Cukrowych znajduje się na obrzeżach miasta. Znajdziemy tu zarówno popadające w ruinę, jak i nienaruszone stare młyny, które można zwiedzać. Najbardziej nietknięty jest prawdopodobnie Manaca Iznaga, tu nie tylko przetrwał dom plantacji, ale także barracony (kwatery niewolników) oraz potężna 45-metrowa wieża Iznaga.

Trzy dni zaplanowane na Trinidad w ramach 16-dniowej wycieczki po Kubie dają wystarczająco dużo czasu na odkrycie wszystkiego, co ma do zaoferowania Trinidad. Podczas pobytu w mieście możemy również spędzić kilka godzin na Playa Ancon, jednej z najlepszych plaż na Kubie.

 • Zakwaterowanie: autentyczna Casa Particulares (Casa’s)/ B&B’S
 • Zapewnione atrakcje w cenie: Che Guevara Memorial oraz muzeum, spacer z przewodnikiem po Trinidadzie, nieformalna lekcja salsy
 • Atrakcje fakultatywne:
  1. dodatkowa lekcja tańca - CUC$5+ dla grupy oraz CUC$10+ prywatna lekcja,
  2. trekking do wodospadu - CUC$25+ (w zależności od wielkości grupy),
  3. rejs Cayo Blanco Catamaran - CUC$45+,
  4. bus do Playa Ancon beach - CUC$2 za osobę (taxi CUC$8),
  5. wynajem motoroweru: CUC$24,
  6. snorkelling - CUC$15+,
  7. Scuba Diving - CUC$60+ za dwa zejścia oraz wypożyczenie sprzętu,
  8. przejażdżka pociągiem parowym przez Dolinę Młynów Cukrowych - CUC$10+
  9. wypożyczenie rowerów - CUC$5+,
  10. wizyta w lokalu z muzyką na żywo: lekcja muzyki (różne instrumenty muzyczne) - CUC$10+,
  11. disco Ayala: CUC$5+.
 • Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Trinidad

Dzień 7 / Dzień 8: Camaguey

Nazwane na cześć wioski, leżącej w pobliżu, miasteczko Camaguey istnieje od 1528 roku. Mówi się, że specjalnie zostało zbudowane jako labirynt w celu obrony ludności przed atakami piratów. Labirynt krętych uliczek, ślepych zaułków i rozwidlających się dróg może nadal mylić. Jednak nie martw się, towarzyszyć Ci będzie przewodnik mówiący po angielsku, który zabierze Cie na przejażdżkę rowerową taksówką.

Duża liczba placów i parków oraz kolonialna architektura sprawiły, że Camaguey stało się mekką kubańskiej sztuki i kultury. W mieście znajduje się mnóstwo galerii sztuki i eksponatów z rękodziełem. Ważna postać w tym miasteczku to Ignacio Agramonte. Był on kubańskim rewolucjonistą, który odegrał ważną rolę w Wojnie Dziesięcioletniej (1868-1878). Znajdziemy tu parku nazwanym jego imieniem. To, na co warto zwrócić uwagę w Camaguey to gliniane doniczki wodne rozsiane po mieście. Nazywane tinajón, były niegdyś używane do przechwytywania deszczówki, pomagając jednocześnie w utrzymaniu jej świeżości. Niektóre z nich są wystarczająco duże, aby mogła się w niej zmieścić dorosła osoba. Od 1911 roku są one symbolem Camaguey.

 • Zakwaterowanie: autentyczna Casa Particulares (Casa’s)/ B&B’S
 • Zapewnione atrakcje w cenie: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, przejażdżka taksówką rowerową, wizyta w szkole tańca
 • Atrakcje fakultatywne:
  1. dodatkowe zwiedzanie miasta taksówką rowerową - CUC$7+,
  2. wieczór w klubie,
  3. wizyta w galerii sztuki,
  4. wizyta na lokalnym targu - CUC$2+,
  5. wycieczka na plażę Santa Lucia: CUC$50+ (w zależności od wielkości grupy),
  6. wizyta w szkole baletowej.
 • Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Camaguey Kuba

Dzień 9 / Dzień 10: Santiago de Cuba

Kolejnego dnia udamy się do Santiago de Cuba, drugiego co do wielkości miasta na Kubie. To, co szczególnie przyciąga do Santiago, to muzyka. Sceny taneczne w tym mieście są prawdopodobnie najlepsze na Kubie. Niektórzy z najbardziej znanych muzyków Kuby, w tym kilku członków Buena Vista Social Club, nazwali Santiago swoim domem, przyczyniając się do stylu muzyki country, z której słynie miasto. Taniec jest również ważny dla miasta. Salsa wywodzi się właśnie stąd, jak również inny wyrazisty taniec zwany guaguancó, który ma akompaniament perkusyjny. Podczas karnawału zobaczycie muzykę z Conga na trompeta chinas, tradycyjnej formie trąbki.

Santiago było jedną z pierwszych siedmiu osad założonych przez hiszpańskich kolonistów. W ciągu swojej 500-letniej historii przetrwało liczne ataki zbrojne, kończąc na Fidelu Castro, który ogłosił rewolucję kubańską zwycięstwem z balkonu na ratuszu w Santiago w 1959 roku. Santiago dzieliło się swoim dziedzictwem z ludnością afrykańską przez co najmniej dwa stulecia, a wielu mieszkańców miasta nadal podąża za santerią, żywą wiarą łączącą praktyki rzymskokatolickie i zachodnioafrykańskie.

Podczas wycieczki odwiedzimy jedną ze słynnych fabryk tytoniu w Santiago de Cuba oraz weźmiemy udział w słynnym muzycznym  wieczorze.

 • Zakwaterowanie: autentyczna Casa Particulares (Casa’s)/ B&B’S
 • Zapewnione atrakcje w cenie: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, Music Night Tour z biletem wstępu i 1 drinkiem
 • Atrakcje fakultatywne:
  1. La Gran Piedra Mountain: CUC$1 (tylko wstęp),
  2. zamek El Morro Castle: CUC$4+ (tylko wstęp),
  3. lekcja salsy: CUC$5+ za os. w grupie oraz CUC$10+ za prywatną lekcję,
  4. wstępy do muzeów: CUC$3+,
  5. wstęp na muzyczne wieczory: CUC$2+.
 • Posiłki wliczone w cenę: śniadanie

Santiago de Cuba

Dzień 11 / Dzień 12 / Dzień 13: Baracoa

Położona niemal tak daleko na wschodzie Kuby, jak to tylko możliwe, Baracoa stała się bardzo wczesnym celem dla europejskich odkrywców przemierzających Atlantyk. Sam Krzysztof Kolumb odwiedził to miejsce w 1492 roku, podczas jego pierwszej podróży do obu Ameryk. Miasto stało się nie tylko pierwszą hiszpańską osadą na Kubie, ale także pierwszą kolonialną stolicą. Hawana musiała czekać 100 lat, aby ten honor został jej przyznany.

To, co sprawia, że ​​Baracoa jest warta odwiedzenia to jej położenie, znajduje się nad fantazyjnie nazwaną Zatoką Miodową, otoczona jest palmami, kakaowcami i bananowcami. Miasto obdarzone zostało licznymi rzekami i obfitymi rocznymi opadami, które zasilają lasy tropikalne. Biorąc pod uwagę różnorodność kwiatów i roślin, które docierają do miasta z otaczających wysokich gór, nie będzie to niespodzianką, że Baracoa została nazwana najbardziej zielonym miastem na Kubie.

W dużej mierze miasto trwa niezmienione przez dziesięciolecia, kilka budynków pochodzi z XIX wieku, a także seria istniejących fortyfikacji, która ochroniła miasto przed potencjalnym atakiem. Częścią systemu umocnień były forty z Mataczina i La Punta.

Istnieje wiele opcji, jeśli chodzi o wycieczki z Baracoa. Na przykład można zorganizować rejs i popłynąć między wysokimi klifami u ujścia rzeki Yumuri. Baracoa znajduje się zaledwie kilka kilometrów od Salto Fino, najwyższego wodospadu na Karaibach, który spada 305 metrów. W pobliżu znajduje się znany na całym świecie Parque Nacional Alejandro de Humboldt, raj dla endemicznej flory i fauny Kuby.

 • Zakwaterowanie: autentyczna Casa Particulares (Casa’s)/ B&B’S
 • Zapewnione atrakcje w cenie: zwiedzanie miasta z przewodnikiem, wspólny grill nad rzeką
 • Atrakcje fakultatywne:
  1. Duaba Finca tour: CUC$15+,
  2. Duaba River excursion: CUC$8,
  3. Yumuri river excursion: CUC$20+ (w zależności od wielkości grupy),
  4. Yunque mountain hike: CUC$20+ (w zależności od wielkości grupy),
  5. Yunque waterfall hike: CUC$15+ (w zależności od wielkości grupy),
  6. Humbolt Park hike: CUC$20+ (w zależności od wielkości grupy),
  7. transport na plażeMaguana Beach: CUC$35+,
  8. muzeum archeologiczine: CUC$3,
  9. obserwacja ptaków: CUC$5+.
 • Posiłki wliczone w cenę: dzień 11 - śniadanie, dzień 12 - śniadanie oraz BBQ lunch nad rzeką w Baracoa, dzień 13 - śniadanie

 
Baracoa Kuba

Dzień 14 / Dzień 15: Hawana

Kolejne dni spędzimy w stolicy Kuby, gorącej Hawanie. Przylecimy tutaj samolotem. Sercem tego migoczącego miasta jest bez wątpienia jego stara część La Habana Vieja. To miejsce wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO z racji swej pięknej kolonialnej architektury. Wiele głównych atrakcji znajduje się w dogodnej odległości od siebie, dzięki czemu Stare Miasto będziemy zwiedzać także na piechotę.

Dodatkowo wybierzemy na przejażdżkę jednym z klasycznych amerykańskich samochodów, z których znana jest Kuba. Udamy się także do jednego z najbardziej klimatycznych miejsc w całym mieście, na taras na dachu na Starym Mieście. Nauczymy się, jak przygotować słynny drink mojito (lub alternatywę bezalkoholową jego wersję, jeśli wolicie). Wieczorem zjemy pyszną kolację z naszym przewodnikiem.

Czas założyć dobre buty do chodzenia na pieszą wycieczkę po Starym Mieście w Hawanie. Poznasz ją jak starego przyjaciela, kiedy przespacerujesz się przez jej rozkochaną sieć placów, w zasadzie miejsc, w których bije serce miasta. Stara Hawana była wsią, która się rozrosła i rozwinęła do rozmiarów nowoczesnej metropolii. Była niegdyś osiedlem otoczonym murem (w celu ochrony nowo powstającej placówki przed piratami i wrogimi siłami zagranicznymi). Zatrzymamy się na Callejon de Hammel. Ta klimatyczna uliczka jest miejscem, gdzie wielu lokalnych artystów zdecydowało się żyć i pracować. Ulica jest w zasadzie jedną wielką pracownią artystyczną, z wystawnymi, żywymi freskami i sztuką uliczną.

 • Zakwaterowanie: autentyczna Casa Particulares (Casa’s)/ B&B’S
 • Zapewnione atrakcje w cenie: spacer z przewodnikiem po Starym Mieście, przejażdżka po Hawanie zabytkowym autem, lekcja przyrządzania mojito
 • Atrakcje fakultatywne:
  1. Tourist Bus day pass - CUC$10
  2. Taxi na lokalną plażę w okolicach Hawany Playas del Este - CUC$30+,
  3. Tropicana show plus transfery - CUC$90+,
  4. Parisien cabaret show - CUC$35+,
  5. Buena Vista Social Club Show - CUC$30+,
  6. wejściówki do muzeów (Fine Arts, Revolution etc.) - CUC$3+,
  7. wycieczka do fabryki cygar - CUC$12+,
  8. mecz baseballa - CUC$3+,
  9. przedstawienie teatralne, muzyczne czy baletowe - CUC$15+,
  10. ceremonia La Cabaña Fortress canon blast - CUC$10+,
  11. przejażdżka pociągiem Hershey - CUC$3+,
  12. Fusterlandia Callejon de Hamel Malecon Finca Vigia - CUC$10+,
  13. Gran Teatro de la Habana Tour - CUC$5+,
  14. lekcja salsy - CUC$10+,
  15. lekcja gotowania - CUC$50+.
 • Posiłki wliczone w cenę: dzień 14 -śniadanie, dzień 15 - śniadanie oraz kolacja na dachu

Callejon de Hammel Kuba

Dzień 16: Hawana / Powrót do kraju

Powrót do kraju.

 • Posiłki wliczone w cenę: śniadanie