Najlepszy czas na wyprawę do Iranu

Najlepszy czas na wyprawę do Iranu

Iran w ostatnim czasie stał się bardzo interesującym kierunkiem turystycznym. Ten fascynujący kraj jest pełen zabytków oraz przemiłych ludzi.  Pozostaje pytanie kiedy wybrać się na wycieczkę do Iranu ?

Jak mówią mieszkańcy Iran to kraj czterech pór roku. Gdy na północy kraju będziesz potrzebować ciepłej kurtki, na południu kraju jest bardzo gorąco. Do Iranu najlepiej wybrać się wiosną od marca do początku maja oraz jesienią od września do początku listopada. Jest to zdecydowanie najlepszy okres na wyjazd do Iranu. W tym czasie panuje tu najprzyjemniejszy i najbardziej znośny klimat w całym kraju. Jeżeli chcemy się wybrać do Iranu latem najlepiej wybrać się w góry ponieważ w innych częściach kraju temperatura dla przeciętnego europejczyka jest zbyt wysoka.  Podczas wyboru terminu wyjazdu do Iranu oprócz pogody pod uwagę należy brać również ramadan. W czasie ramadanu podróżowanie po Iranie może być bardzo kłopotliwe.  W ciągu dnia restauracje, bary i kawiarnie są zamknięte, a bazary świecą pustkami.  Jednak wraz z aspiracjami Iranu w obszarze turystyki, wszystko się zmienia zajazdy i restauracje normalnie pracują w czasie ramadanu, a linie lotnicze podają posiłki pasażerom .

wykres pogoda iran

Jeżeli chciałbyś poznać ten piękny kraj zachęcamy do skorzystania z naszej oferty wyjazdów grupowych do Iranu. Więcej informacji na temat wycieczki znajdziesz po tym linkiem –> wycieczka Iran . Najbliższe terminy październik oraz listopad. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *