TAJLANDIA – PLAŻOWY CHILL OUT

Tajlandia słynie z niesamowitych świątyń, pysznego jedzenia oraz oczywiście z rajskich plaż. Tajskie wyspy to kwintesencja błogiego odpoczynku w pięknych okolicznościach przyrody… palmy, piasek, hamaczek oraz turkusowe wody Morza Andamańskiego lub Zatoki Tajlandzkiej. W Tajlandii znajdziecie aż 1430 wysp, więc wybór jest ogromny. Tajlandia to bardzo popularny kierunek, co wiąże się z ogromną ilością turystów oraz tłumami. Dlatego chętnie doradzimy Ci, jakie wyspy wybrać, by w spokoju rozkoszować się tajskimi plażami.

Jeśli mowa o Morzu Andamańskim, to trzeba się kierować do prowincji Krabi. Tam z Ao Nang mamy już mnóstwo możliwości, a warto także pokręcić się po okolicy. Słynna rajska Koh Phi Phi to punkt obowiązkowy. Mimo iż wyspa jest niezwykle turystyczna, to i tam można znaleźć plaże, położone z dala od głośnego miasteczka. Na wyspie znajduje się piękny punkt widokowy, więc jeśli ktoś potrzebuje innej aktywności niż pluskanie się w morzu, także ją znajdzie. A jeśli nie Phi Phi, to może inne wyspy Morza Andamańskiego, czy to słynna Koh Lanta, malownicza Koh Lipe czy malutkie Koh Muk oraz Koh Kradan, wszystkie warte są odwiedzenia. A to jeszcze nie wszystko.

Najpiękniejsze plaże Tajlandii

Po drugiej stronie Tajlandii plażowanie można sobie urządzić nad Zatoką Tajlandzką, której wody słynną z bardzo dobrych warunków do nurkowania. Szczególnie malutka Koh Tao kusi w tym temacie, bowiem tutaj można sobie wyrobić patent nurkowy za stosunkowo niewielkie pieniądze. Tuż obok mamy także większą wyspę Koh Phangan i jeszcze większą Koh Samui, które także oferują piękne plaże oraz tropikalne lasy. Inna jest część wschodnia, a inna zachodnia, więc przy wyborze hotelu, również warto mieć świadomość, co zastaniemy na miejscu. Trzeba także pamiętać, że nie każda pora dobra jest na każdy rejon w Tajlandii. Kiedy i dokąd najlepiej się udać, chętnie doradzimy.

Plaże na Koh Tao Tajlandia

Zatoka Tajlandzka to także duża wyspa Koh Chang, która jest już stosunkowo mniej popularna. Leży bliżej granicy z Kambodżą, a zakwaterowanie jest sporo tańsze. Co prawda, tutejsze plaże nie należą do tych najpiękniejszych, jednak jeśli ktoś marzy o tym, by zaszyć się gdzieś z dala od cywilizacji, może rozważyć właśnie tę miejscówkę. W ciągu ostatnich lat i ta wyspa zyskała na popularności, jednak ciągle nie jest to jeszcze ten sam wymiar, co wspomniane wyżej rejony.

Praktycznie wszystkie hotele czy bungalowy, usytuowane są tutaj po zachodniej stronie wyspy. Zachód słońca jest najważniejszą i najbardziej towarzyską porą dnia. Gdy słońce zaczyna chylić się ku zachodowi, na plażach i barach na całej wyspie maty, poduszki i niskie stoliki lądują na piasku.

Plaże na Koh Phangan Tajlandia

Warto jeszcze wspomnieć niewielką wyspą, leżącą stosunkowo niedaleko Bangkoku. Mowa tu o Koh Samet. Wyspa interesująca jest ze względu na swój mikroklimat. Oznacza to, że można na niej plażować także podczas naszego lata i do tego liczyć na słoneczne dni. Kiedy pozostała część Tajlandii znajduje się pod wpływem monsunu, tutaj aura jest zgoła inna. I co ciekawe, wyspa nie jest jeszcze aż tak popularna. Ponownie plaże nie są tu aż tak rajskie jak na Morzu Andamańskim, jednak spokojnie można oddać się tu błogiemu lenistwu w pięknych otoczeniu.

Najpiękniejsze plaże Tajlandii