NAMIBIA – POMARAŃCZOWA PERŁA AFRYKI / CAMP-LODGE

NAMIBIA – POMARAŃCZOWA PERŁA AFRYKI / CAMP-LODGE

Windhuk – Namib Naukluft Park  – Sossusvlei – Deadvlei – Sesriem Canyon –  Walvis Bay – Swakopmund – Cape Cross  – Damaraland – Palmwag – Kaokoland – Opuwo – Epupa Falls – Cheetah Farm  – Etosha Park Safari – Erindi

15-dniowa wyprawa do Namibii w wersji z kempingami, pensjonatami lodżami. Jest to wyprawa dla prawdziwych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał. Wycieczka jest objazdem Namibii, co oznacza ogromną ilość kilometrów i dlatego wiele godzin spędzicie w samochodzie. Wyprawę w Namibii rozpoczniecie od pobytu w południowej części pustyni Kalahari, uznawanej za najbardziej życiodajna pustynię. Będziecie tutaj mieć okazję do spotkania ówczesnych przedstawicieli ludzi Sun czyli Buszmenów, którzy pokażą Wam jak żyli ich przodkowie wyparci z tych terenów przez farmerów i właścicieli kopalni. Wieczorne tańce oraz śpiewy zakończa kolację. Następnie wyruszycie w drogę do Sesriem, gdzie zobaczycie najwyższe i najbardziej pomarańczowe wydmy świata. Obowiązkowo musicie się udać na zachód słońca na Wydmie 45 oraz zobaczy Deadvlei oraz Sossusvlei.

Następnie udacie się w drogę do Walvis Bay, będziecie przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi, podczas podróży możecie spotkać następujących mieszkańców tej ziemi: dzikie strusie, zebry, oryksy oraz żyrafy. Kolejny dzień zależy od Was. Jak możecie spędzić czas? Na przykład na rejsie łódką w poszukiwaniu delfinów, fok, pelikanów i, przy odrobinie szczęścia, wielorybów. Na łodzi jest przewidziana przekąska, głównie owoce morza i szampan. To tylko jedna z propozycji. Następnie udacie się do Swakopmund, a potem wzdłuż wybrzeża Atlantyku drogą solna. Zajrzycie m. in. do rezerwatu Cape Cross, gdzie zobaczycie i poczujecie kolonie uchatek. Dalej Waszym celem będzie Spitzkoppe, które jest nazywane również Matternhornem Afryki, ponieważ wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Kolejnego dnia wyruszycie do Damaraland. Po drodze będziecie mijać małe wioski ludu Herero, możecie się tu zatrzymać i zakupić ich wyroby. Kolejna z atrakcji tego miejsca to petroglify, rysunki naskalne Buszmenów, wpisane na na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Ostatnim przystankiem w Damaraland będzie Palmwag, słynący z rezerwatu dzikich zwierząt.

W drodze do Opuwo zaczną pojawiać się malownicze wioski ludu Herero, w których zobaczycie tradycyjnie ubrane kobiety w suknie wiktoriańskie i chusty na głowach zaplecione tak, aby tworzyły one krowie rogi – symbol Herero. W Opuwo udacie się na poranną wizytę w wiosce Himba z przewodnikiem. Następnie wyruszycie do Epupa Falls, zobaczycie tu baobaby, przy których nie sposób się nie zatrzymać i zrobić zdjęcia. W kolejnych dniach czeka Was obserwacja zwierząt, czyli safari w Parku Narodowym Etosha. Wjedziecie tu do parku od północnej strony Nehale Mpingana Gate lub od strony zachodniej, czyli mało uczęszczanej przez turystów. Z Etoshy udacie się do Erindi, największego prywatnego rezerwatu przyrody na świecie. Ostatni dzień to podroż drogą asfaltową do Windhoek. Po drodze zatrzymacie się w Okahandja na największym targu w Namibii, gdzie będziecie mogli kupić pamiątki. Dodatkowo w Okahandja znajduje się najstarszy i najlepszy sklep z Biltong, czyli suszonym mięsem. Szczegółowy program znajdziecie w zakładce PROGRAM.

Wycieczka do Namibii lodże

Długość wyjazdu: 15 dni / 13 noclegów
Liczba uczestników: 2 – 8 osób

DWIE FORMY WYJAZDU:

SELF DRIVE SAFARI
Cena od osoby:
1650 EUR + 1990 PLN (2 osoby w aucie) + bilet lotniczy (2500 – 4500 zł)
1240 EUR + 1790 PLN (4 osoby w aucie) + bilet lotniczy (2500 – 4500 zł)

SAFARI Z PRZEWODNIKIEM LOKALNYM 
Cena od osoby:
1820 EUR + 1790 PLN (4/5 osób w aucie) + bilet lotniczy (2500 – 4500 zł)
1640 EUR + 1690 PLN (6/8 osób w aucie) + bilet lotniczy (2500 – 4500 zł)

*Na życzenie z grupą może pojechać pilot z Polski (dopłata, zapytaj o cenę) / *Przewodnik lokalny – możliwa opieka przewodnika polskojęzycznego, mieszkającego w Namibii

Terminy:

 • Wyjazd indywidualny – termin dowolny

Warunki płatności:

 • Zaliczka w momencie zapisu: 800 EUR
 • Reszta kwoty płatna do 30 dni przed wyjazdem
 • W momencie wpłaty zaliczki należy uiścić obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os.

 

ZakwaterowanieMiejsceIlość nocyWyżywienieTyp pokoju
Bagatelle LodgeKalahari1B1x Pokój 2-os.
Sesriem Campsite / Rostock Ritz CampsiteNamib Desert / Sossusvlei2Self cateringKemping
GuesthouseSwakopmund2B1x Pokój 2-os.
Spitzkoppe Campsite Spitzkoppe1Self cateringKemping
Aabadi Campsite Opuwo1Self cateringKemping
Opuwo Luxury Rooms / Epupa Falls CampsiteEpupa Falls2B / Self catering1x Pokój 2-os./ Kemping
Etosha CampsiteEtosha2Self cateringKemping
Erindi Elephant CampErindi1Self catering Kemping
Arebbush Travel LodgeWindhuk1B1x Pokój 2-os.
     
     

Legenda: B - Breakfast: Bed and breakfast (śniadanie)

Dzień 1: Wylot do Namibii

Wylot do Namibii.

Dzień 2: Windhoek– Mariental – Bagatelle Lodge

Czas podróży: 4 godziny / Dystans: 300 km

Przylot i odebranie z lotniska. Zapoznanie się z samochodem i sprzętem, zakupy i ruszacie w drogę. Wyprawę w Namibii rozpoczniecie od pobytu w Bagattele Lodge, położonej w południowej części pustyni Kalahari, uznawanej za najbardziej życiodajną pustynię. Różnorodności zwierząt i ptaków może jej pozazdrościć nie jeden rezerwat przyrody. Będziecie tutaj mieć okazję do spotkania ówczesnych przedstawicieli ludzi Sun czyli Buszmenów, którzy będą mogli pokazać jak żyli ich przodkowie wyparci z tych terenów przez farmerów i właścicieli kopalni. Wieczorne tańce oraz śpiewy zakończa kolację.

Nocleg: Bagattele Lodge

Wyżywienie: śniadanie

Kalahari Namibia

Dzień 3/4: Windhoek – Namib Naukluft

Czas podróży: 6 godzin / Dystans: 358 km

Wyruszycie w drogę do Sesriem, podróż odbywać się będzie drogą szutrową. Już w pierwszym chwilach wyprawy zobaczycie, dlaczego Namibia nazywana jest krajem kontrastów. Ten nieskażony cywilizacją widok to niesamowita przestrzeń aż po horyzont. Niski drzewostan na sawannie i brak drzew na pustyni to krajobraz, którego nie zobaczymy nigdzie indziej. Sesriem jest nazwą obozowiska tuż przy samym wjeździe do wydmowego parku. Sesriem Canyon to położony jedynie o 4 km od obozu przeuroczy kanion, wyrzeźbiony przez rzekę Tsoacheb, której ujście jest w magicznym miejscu Sossuvlei, tak czesto fotografowanym. Będzie to kolejna atrakcja tego regionu. Koniecznie udajcie się na zachód słońca na Wydmie 45, ale jeśli czas Wam pozwoli to zajrzyjcie jeszcze tego dnia do Deadvlei i Sossusvlei. Drugiego dnia nocleg zaplanowany jest w Moon Mountain Lodge.

Sossusvlei położone w malowniczym Parku Narodowym Namib-Naukluft to miejsce, w którym zobaczycie charakterystyczne czerwone wydmy Namibii. Czyste błękitne niebo kontrastuje tu z gigantycznymi czerwonymi piaskowymi górami, dzięki czemu jest to jeden z najbardziej malowniczych cudów natury w Afryce, istny raj dla fotografów. Owe unikalne wydmy wznoszą się aż na wysokość 400 metrów i są jednymi z najwyższych na świecie. Ożywają w porannym oraz wieczornym świetle, przyciągając entuzjastów fotografii z całego świata. Sossusvlei jest domem dla wielu dzikich zwierząt, w tym oryksów, skoczników antylopich, strusi oraz różnych gadów. Obowiązkowo wdrapcie się na Dune 45 oraz na wydmę "Big Daddy", jedną z najwyższych wydm w Sossusvlei. Zatrzymajcie się także w Deadvlei („martwe bagno”), płaskiej żółtej dolinie z uschniętymi akacjami. Bardzo dawno temu wdarły się tu wody okolicznej rzeki, przez co na podmokłym terenie wyrosły drzewa. Klimat stawał się coraz surowszy, a wydmy odcięły dopływ wody. Akacje uschły, ale nie uległy rozkładowi.

Nocleg: Sesriem Campsite / Rostock Ritz Campsite

Wyżywienie: śniadanie

Sesriem Soussvlei Deadvlei Namibia

Dzień 5: Sossusvlai – Walvis Bay - Swakopmund

Czas podróży: 6 godzin / Dystans: 374 km

Wyruszycie w drogę do Walvis Bay, będziecie przemierzać pustynię Namib drogami szutrowymi, podczas podróży możecie spotkać następujących mieszkańców tej ziemi: dzikie strusiezebryoryksy oraz żyrafy. Będziecie mieli okazję zatrzymać się na następująych punktach widokowych: Gaub Pass, Kuiseb Pass oraz Dune Seven. Nie zapomnijcie zrobić przystanku przy znaku TROPIC OF CAPRICORN (Zwrotnik Koziorożca). Ta wycieczka to również wyprawa poza utartym szlakiem. Oznacza to, że od czasu do czasu będziecie zjeżdżać ze szlaków turystycznych. Pierwszym takim miejscem będzie Zebra Pan. To odcinek, na którym możecie spotkać pustynne zwierzęta, a przy odrobinie szczęścia także sępy.

Nocleg: Guesthouse

Wyżywienie: śniadanie

Zwrotnik Koziorożca Namibia

Dzień 6: Swakopmund - Walvis Bay - Swakopmund

Czas podróży: 1 godzina / Dystans: 30 km

Dzisiejszy dzień zależy od Was. Jak możecie spędzić czas? Na przykład na rejsie łódką w poszukiwaniu delfinów, fok, pelikanów i, przy odrobinie szczęścia, wielorybów. Na łodzi jest przewidziana przekąska, głównie owoce morza i szampan. Doplata +/-60 Euro. Dla tych, co wolą być na lądzie, mamy do zaoferowania wyjazd na pustynię w poszukiwaniu Little Five (Małej Piątki).  Doplata +/-60 Euro. Możecie również skorzystać z niezapomnianej wycieczki kulturalnej Hafeni Tours, czy też odwiedzić muzeum, oceanarium, park węży czy galerię kryształu. Cały dzień można również spędzić na jeździe po wyschniętym korycie rzeki Swakop.

Nadmorska miejscowość Swakopmund, położona wzdłuż malowniczego wybrzeża Namibii, znana jest z szeroko otwartych alei, kolonialnej architektury, do tego otoczona jest nieziemskim pustynnym terenem. Miasto założone w 1892 roku jako główna przystań dla niemieckiej południowo-zachodniej Afryki, często jest opisywane jako bardziej niemieckie niż same Niemcy. Swakopmund jest stolicą regionu turystycznego, zwanego Wybrzeżem Szkieletowym i ma do zaoferowania wiele atrakcji: loty paralotnią, rejsy w poszukiwaniu delfinów (lunch z szampanem oraz owocami morza w cenie), jazdę po wydmach w Sandwich Harbour (lunch z szampanem oraz owocami morza w cenie, to jedyne miejsce, gdzie wydmy wpadają wprost do oceanu), sand boarding czy quady (Walvis Bay). Wymienione atrakcje są fakultatywne. Rezerwacji można dokonać najpóźniej dzień przed wycieczką. Osoby, który nie skorzystają z żadnej atrakcji, mogą w tym czasie zwiedzić miasto oraz odpocząć na plaży. Swakopmund słynie także z fantastycznych owoców morza.

Nocleg: Guesthouse

Wyżywienie: śniadanie

Walvis Bay Namibia

Dzień 7/8: Swakopmund – Damaraland

Czas podróży: 4 godziny / Dystans: 240 km

Poranek możecie przeznaczyć na spacer po Swakopmund, aby zakupić pamiątki. Następnie wyruszycie wzdłuż wybrzeża Atlantyku drogą solną. Pierwszy przystanek będzie tuż przed Henties Bay, a mianowicie będziecie mogli zobaczyć wrak statku, który osiadł tam całkiem niedawno. Kolejny przystanek to rezerwat Cape Cross, gdzie zobaczycie i poczujecie kolonie uchatek. Cape Cross jest znany z dwóch rzeczy, z kolonii uchatek własnie, gdzie zobaczycie 200 tys. stado oraz krzyży postawionych tu przez portugalskiego odkrywcę Diago Cao w1486.

Dalej zostawicie chłodne wybrzeże i wyruszycie w głąb lądu – nocleg zaplanowany jest w Spitzkoppe, które nazywane jest również Matternhornem Afryki, ponieważ wyglądem przypomina najpiękniejszy szczyt Alp. Mimo, że wznosząca się na wysokość 1800 m n.p.m. Spitzkoppe nie jest najwyższą górą w Namibii, to jednak ze względu na zdumiewające kontury jest najbardziej znaną górą tego kraju. Położona w środku niekończącej się równiny niczym wyspa, jest widoczna z bardzo daleka. Chętni mogą zwiedzać rysunki naskalne Buszmenów, znajdujące się w tej okolicy (dodatkowa oplata). Spitzkoppe, położone na malowniczej Pustyni Namib, pomiędzy Usakos i Swakopmund, to grupa granitowych szczytów, stanowiących jeden z najbardziej rozpoznawalnych miejsc w Namibii. Te olbrzymie, strzeliste kopuły są rajem dla osób lubiących piesze wędrówki oraz wspinaczkę.

Kolejnego dnia wyruszycie do Damaraland. Miniecie miejscowość Uis, bardzo małe miasteczko, powstałe na potrzeby kopalni rudy żelaza. Kopalnia została zamknięta w 1990 roku i od tamtej pory miasteczko zamienia się pomału w miasto duchów. Po drodze będziecie mijać małe wioski ludu Herero, można się zatrzymać i zakupić ich wyroby. Kolejną atrakcją tego miejsca są petroglify, rysunki naskalne Buszmenów, wpisane na na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Koniecznie zajrzyjcie do wioski – skansenu ludu Damara.

Ostatnim przystankiem w Damaraland będzie Palmwag oraz rezerwat, słynący z dzikich zwierząt. To jest bardzo malowniczy park o powierzchni, można powiedzieć, nieskończonej, dlatego brak tu ogrodzeń. Uznaje się, że jest to największe skupisko dzikich zwierząt żyjących poza ogrodzeniem, czyli na zupełnej wolności. Trzeba mieć jednak trochę szczęścia, by spotkać tu dzikie zwierzęta. Przestrzeń jest ogromna, więc mają gdzie się zaszyć.

Nocleg: Spitzkoppe Campsite

Wyżywienie: śniadanie

Spitzkoppe Namibia

Dzień 9: Damaraland – Kaokoland (Opuwo)

Czas podróży: 6 godziny / Dystans: 244km

Jedną z atrakcji tego miejsca są rysunki naskalne Buszmenów, wpisane na na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Miejsce to nosi nazwę Twyfelfontain.W drodze do Opuwo zaczną pojawiać się malownicze wioski ludu Herero, w których zobaczycie tradycyjnie ubrane kobiety w suknie wiktoriańskie i chusty na głowach zaplecione tak, aby tworzyły one krowie rogi – symbol Herero. Po drodze, jeśli czas Wam pozwoli, zajrzyjcie do Palmwag Game Reserve, przy odrobinie szczęścia uda się Wam zobaczyć tu pustynną czwórkę: żyrafę, słonia, nosorożca oraz lwa. Wieczorem dojedziecie do Opuwo.

Nocleg: Aabadi Campsite   

Wyżywienie: śniadanie

Palmwag Namibia

Dzień 10: Opuwo – Epupa Falls

Czas podróży: 3 godziny / Dystans: 170 km

Ten dzień rozpoczniecie od porannej wizyty w wiosce Himba z przewodnikiem (*jeśli nie zdążyliście poprzedniego dnia). Wioski Himba w Opuwo różnią się od tych, które spotkacie przy Epupa Falls, dlatego warto do nich zajrzeć właśnie tutaj. Nie będziecie niezaplanowanej wizyty, nikt też na Wam nie będzie tam czekał. Po prostu poszukacie odpowiedniej wioski, w której Was przyjmą. Jeden z naszych przewodników zna teren bardzo dobrze i zna tutejsze zwyczaje.

Opuwo oznacza "koniec" w języku Herero, miejscowość o tej nazwie leży w północno-zachodnim regionie Kunene w Namibii. Jest stolicą regionu, znaną także jako brama do wspaniałych wodospadów Epupa. Otaczający krajobraz charakteryzują nizinne wzgórza oraz rozległe, suche równiny. To także centrum kultury Himba. Miasto stanowi doskonałą bazę wypadową dla osób pragnących zwiedzić okolicę Kaokoland i odwiedzić lokalne wioski wędrownego plemienia Himba. W tym dniu oprócz zwiedzana przyrodniczych atrakcji regionu, możecie udać się także do gorących źródeł Ongongo. Ongongo oznacza "magiczny" w języku Herero. I to jest naprawdę magiczne, wręcz spektakularne miejsce. Zobaczycie tu jałowy krajobraz z kilkoma wioskami w pobliżu. W górach zaś znajdują się liczne strumienie, wypływające wprost ze skalnych półek, tworząc piękne baseny. Woda jest tu stosunkowo ciepła, co pozwala na kąpiele przez cały rok.

Następnie wyruszycie do Epupa Falls, tu można się rozpisywać na temat krajobrazów i malowniczych wiosek oraz coraz częściej spotykanych przepięknych kobiet Himba. Na dodatek rosną tu baobaby, przy których nie sposób się nie zatrzymać i nie zrobić zdjęcia. Epupa Falls to zdecydowanie bajkowe miejsce. Rzeka Kunene otoczona jest różnorodnym drzewostanem i skałami, a przy czerwonym świetle zachodzącego słońca tworzy idealny materiał na pocztówkę. Uwaga, w rzece żyją krokodyle.

Nocleg: Opuwo Luxury Rooms

Wyżywienie: śniadanie

Epupa Falls Namibia2

Dzień 11/12: Kunene - Opuwo - Etosha

Czas podróży: 6 godzin / Dystans: 370km

W tym dniu ruszycie do Narodowego Parku Etosha. Wjedziecie do parku od północnej strony Nehale Mpingana Gate lub od strony zachodniej, mało uczęszczanej przez turystów. Jako lokalny tour operator posiadamy zezwolenie, aby Was zabrać w tę część parku. Etosha to raj dla miłośników zwierząt. Park Narodowy Etosha, położony w północno-zachodniej Namibii, to dom dla 14 gatunków ssaków i 340 gatunków ptaków. Różnorodna roślinność parku obejmuje gęste krzewy i otwarte równiny, przyciągające różnorodnością dzikich zwierząt. W sercu parku znajduje się Etosha Pan - płytkie zagłębienie o powierzchni 5000 kilometrów kwadratowych. Przez większość roku mieniące się od słońca suche jezioro napełnia się wodą po sezonowych deszczach, dzięki czemu stanowi idealne środowisko dla dzikich zwierząt. W porze suchej małe wodne oczka, rozsiane po parku, pełnią taką samą rolę, przyciągają całe stada mieszkańców tego regionu, zebry, słonie, antylopy, lwy, lamparty, żyrafy czy nosorożce, naturalny spektakl przy wodzie rozgrywa się codziennie. Wodopoje znajdują się także na każdym kempingu.

Nocleg: Epupa Falls Campsite / Etosha Campsite

Wyżywienie: śniadanie

Etosha Namibia

Dzień 13: Etosha – Otjitotongwe – Erindi

Czas podróży: 6 godzin / Dystans: 350km

Erindi jest to największy prywatny rezerwat przyrody na świecie. Na obszarze 71 tys. hektarów żyje prawie 20 tys. dzikich zwierząt. Zatrudnionych jest tu wielu ludzi, którym zależny na tym, aby gatunki zagrożonych zwierząt mogły przetrwać na wieki. Dlatego prowadzone są tu badania genetyczne, diagnoza chorób oraz uczenie się, jak można współżyć z przyrodą. Programy takie, jak Erindi, Africat czy Trust Rhino są świetnym przykładem dla całego świata i dzięki temu człowiek będzie czerpał korzyści z turystyki, a zwierzęta będą mogły mieć poczucie bezpieczeństwa i zachować swój gatunek dla naszych przyszłych pokoleń.

W tym dniu odwiedzicie także farmę gepardów w Otjitotongwe. Gepardy, które tu żyją, są oswojone, można je nawet pogłaskać. Oczywiście wszystko odbywa się pod nadzorem ich opiekunów, którzy czujnie obserwują nastrój kotów. Gepardy nie są tu faszerowane żadnymi środkami, po prostu wychowywane od małego zostały oswojone. O 16: 00 odbywa się tu ich karmienie, co także można zobaczyć.

Nocleg: Erindi Elephant Camp

Wyżywienie: śniadanie

Erindi Namibia

Dzień 14/15: Erindi – Windhoek

Czas podróży: 3 godziny / Dystans: 300km

Ostatni dzień to podroż drogą asfaltową do Windhoek. Po drodze zatrzymacie się w Okahandja na Traditional craft, czyli największym targu w Namibii, gdzie można kupić pamiątki w formie tradycyjnego rękodzieła. Dodatkowo w Okahandja znajduje się najstarszy i chyba najlepszy sklep z Biltong, czyli suszonym mięsem. W Windhoek warto być wczesnym popołudniem, aby zdążyć na zakupy. Windhoek jest małym miastem, ale za to ma sporo ciekawych sklepów z oryginalnymi wyrobami. Na pożegnalną kolację koniecznie wybierzcie się do Joe's Beerhouse, gdzie będziecie mieli okazję rozkoszować się afrykańską dziczyzną w niesamowitym miejscy. Rezerwacja stolika konieczna.

Kolejnego dnia wylot do Polski.

Nocleg: Arebbush Travel Lodge

Wyżywienie: śniadanie

Windhuk Namibia

CENA OBEJMUJE - OPCJA Z PRZEWODNIKIEM

PRZEWODNIKA LOKALNEGO Z NAMIBII (jeśli wybrana została taka opcja) PRZEWODNIKA LOKALNEGO Z NAMIBII (jeśli wybrana została taka opcja)
Przewodnik z Namibii zna kraj oraz warunki, jak nikt inny. Podczas podróży opowie Wam wiele ciekawych historii. Będzie on również Waszym kierowcą. Możliwość opieki przewodnika polskojęzycznego, mieszkającego w Namibii.

TRANSPORT SAMOCHODEM 4x4 WRAZ Z WYPOSAŻENIEM KEMPINGOWYM TRANSPORT SAMOCHODEM 4x4 WRAZ Z WYPOSAŻENIEM KEMPINGOWYM
Wynajem samochodu 4x4 z zero excess, sprzęt kempingowy, kuchenka gazowa, lodówka, wszystkie akcesoria potrzebne do gotowania i przyrządzania posiłków, akcesoria do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, GPS z mapami.

NOCLEGI NOCLEGI
8 noclegów na kempingach w namiotach na dachu samochodu, reszta w lodżach oraz 2 noclegi w pensjonacie.

WYŻYWIENIE ŚNIADANIA WYŻYWIENIE ŚNIADANIA
Śniadanie w lodżach. Poza lodżami we własnym zakresie.

PALIWO NA CAŁEJ TRASIE TYLKO W OPCJI Z PRZEWODNIKIEM PALIWO NA CAŁEJ TRASIE TYLKO W OPCJI Z PRZEWODNIKIEM
Paliwo wliczone jest w cenę w opcji z lokalnym przewodnikiem.

TRANSFER Z I NA LOTNISKO TRANSFER Z I NA LOTNISKO
Odbiór z lotniska oraz transfer przed powrotem

OPŁATY PARKOWE OPŁATY PARKOWE
Wstępy do wszystkich parków oraz inne opłaty parkowe.

WIZYTA W WIOSCE HIMBA ORAZ DAMARA WIZYTA W WIOSCE HIMBA ORAZ DAMARA
Wizyta w wiosce Himba oraz Damara. Wszelkie opłaty, jakie należy ponieść przy takich wizytach są już uwzględnione w cenie.

SAFARI W PARKACH SAFARI W PARKACH
Game Drives w Sossus i Deadvlaai, Game Drive w Parku Etosha oraz Erindi

CENA OBEJMUJE - OPCJA SELF DRIVE

WYPOŻYCZENIE SAMOCHODU 4x4 WRAZ Z WYPOSAŻENIEM KEMPINGOWYM WYPOŻYCZENIE SAMOCHODU 4x4 WRAZ Z WYPOSAŻENIEM KEMPINGOWYM
Wynajem samochodu 4x4 z zero excess, sprzęt kemoingowy, kuchenka gazowa, lodówka, wszystkie akcesoria potrzebne do gotowania i przyrządzania posiłków, akcesoria do radzenia sobie w trudnych sytuacjach, GPS z mapami.

NOCLEGI NOCLEGI
8 noclegów na kempingach w namiotach na dachu samochodu, reszta w lodżach oraz 2 noclegi w pensjonacie.

WYŻYWIENIE ŚNIADANIA WYŻYWIENIE ŚNIADANIA
Śniadanie w lodżach. Na kempingach we własnym zakresie.

TRANSFER Z I NA LOTNISKO TRANSFER Z I NA LOTNISKO
Odbiór z lotniska oraz transfer przed powrotem


CENA NIE OBEJMUJE - OPCJA Z PRZEWODNIKIEM

BILETÓW LOTNICZYCH BILETÓW LOTNICZYCH
Bilety na trasie Warszawa - Windhoek – Warszawa, koszt: 2500 - 4600 zł. Bilety aranżujemy dla klientów. 

WIZY DO NAMIBII WIZY DO NAMIBII
Wyrabiana przed wyjazdem, koszt 85 EUR. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy.

OBIADÓW ORAZ KOLACJI OBIADÓW ORAZ KOLACJI
Kolacje w lodżach dodatkowo płatne. Często są one serwowane w formie bufetu, jest jedna opłata i można spróbować wszystkiego. Cena za kolację 35 - 70 zł, w zależności od miejsca. Obiady w formie suchego prowiantu we własnym zakresie.

 ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH W SWAKOPMUND LUB WALVIS BAY ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH W SWAKOPMUND LUB WALVIS BAY
Loty paralotnią, rejsy w poszukiwaniu delfinów (lunch z szampanem oraz owocami morza w cenie), jazda po wydmach w Sandwich Harbour (lunch z szampanem oraz owocami morza w cenie), sand boarding lub quady. Jeśli któraś z aktywności Cię zainteresowała, napisz do nas i zapytaj o cenę.

WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE

UBEZPIECZENIA UBEZPIECZENIA

SKŁADKĘ NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY SKŁADKĘ NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

CENA NIE OBEJMUJE - OPCJA SELF DRIVE

BILETÓW LOTNICZYCH BILETÓW LOTNICZYCH
Bilety na trasie Warszawa - Windhoek – Warszawa, koszt: 2500 - 4600 zł. Bilety aranżujemy dla klientów. 

PALIWA PALIWA
Paliwo płatne przez uczestników na miejscu podczas tankowania.

WIZY DO NAMIBII WIZY DO NAMIBII
Wyrabiana przed wyjazdem, koszt 85 EUR. Pośredniczymy w uzyskaniu wizy.

OBIADÓW ORAZ KOLACJI OBIADÓW ORAZ KOLACJI
Kolacje w lodżach dodatkowo płatne. Często są one serwowane w formie bufetu, jest jedna opłata i można spróbować wszystkiego. Cena za kolację 35 - 70 zł, w zależności od miejsca.

OPŁAT PARKOWYCH OPŁAT PARKOWYCH
Wstępy do wszystkich parków oraz inne opłaty parkowe płatne na miejscu przez uczestników.

WIZYTY W WIOSCE HIMBA ORAZ DAMARA WIZYTY W WIOSCE HIMBA ORAZ DAMARA
Wizyta w wiosce Himba oraz Damara dodatkowo płatna na miejscu.

SAFARI W PARKACH Z PRZEWODNIKIEM SAFARI W PARKACH Z PRZEWODNIKIEM
Game Drives w Sossus i Deadvlaai, Game Drive w Parku Etosha oraz Erindi na własną rękę.

 ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH W SWAKOPMUND LUB WALVIS BAY ATRAKCJI FAKULTATYWNYCH W SWAKOPMUND LUB WALVIS BAY
Loty paralotnią, rejsy w poszukiwaniu delfinów (lunch z szampanem oraz owocami morza w cenie), jazda po wydmach w Sandwich Harbour (lunch z szampanem oraz owocami morza w cenie), sand boarding lub quady. Jeśli któraś z aktywności Cię zainteresowała, napisz do nas i zapytaj o cenę.

WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE WSZYSTKICH INNYCH WYDATKÓW NIE ZAWARTYCH W PROGRAMIE

UBEZPIECZENIA UBEZPIECZENIA

SKŁADKĘ NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY SKŁADKĘ NA TURYSTYCZNY FUNDUSZ GWARANCYJNY
Obowiązkową składkę na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny w wysokości 13 PLN/os. (zgodnie z Rozporządzenie Ministra Sportu i Turystyki z dnia 21 listopada 2016 r. w sprawie wysokości składki na Turystyczny Fundusz Gwarancyjny)

Terminy ustalane są indywidualnie. 

Jeśli zbierze się grupa (min. 8 osób), może to być wyjazd grupowy z polskim pilotem, który dodatkowo zaopiekuje się grupą na miejscu.

WIZA

Pośredniczymy w wyrobieniu wizy. Wizę wyrabiać będziemy w ambasadzie Namibii w Berlinie. Jeśli ktoś ma możliwość może załatwić ją we własnym zakresie. Na stronie internetowej ambasady w Berlinie znajdziecie wszystkie informacje dotyczące formalności wizowych.

Dokumenty potrzebne do wizy:

 • wniosek wizowy (2 kopie),
 • paszport, ważny jeszcze przynajmniej przez okres 6 miesięcy od momentu wyjazdu (oryginał!),
 • zdjęcia paszportowe do wizy (2 sztuki),
 • ubezpieczenie (trzeba przedstawić już w momencie załatwiania wizy), otrzymujecie je od nas,
 • wyciąg z konta, w przypadku wyjazdu z biurem nie obowiązuje,
 • ogólny plan podróży z miejscami noclegów, otrzymujecie od nas,
 • rezerwacje noclegów, wystarczy jedynie rezerwację pierwszego noclegu, informujecie, że reszta jest na kempingach, to również otrzymujecie od nas.

Opłata za wizę wynosi 80 euro za sztukę. Dokumenty wyślemy do ambasady kurierem koszty rozłożą się na grupę). Pieniądze za wizę wpłaca się na konto podane na stronie ambasady. Cała procedura trwa około dwóch tygodni.

RODZAJ WYCIECZKI

Wyprawa jest przeznaczona dla zaprawionych podróżników, którym nie straszne są niewygody, kurz i upał. Wyprawa jest objazdem Namibii, co oznacza ogromną ilość kilometrów i dlatego wiele godzin spędzicie w samochodzie. Podróżowanie po Namibii to podróżowanie po trudnych drogach szutrowych, na których łatwo złapać gumę i dlatego to może to opóźnić wyjazd niejednokrotnie. Samochody są serwisowane przed każdym wyjazdem, ale jak wiadomo awarie mogą się zdarzyć. Dlatego prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość. Jest to po prostu wpisane w charakter wyjazdu. Proszę się jednak nie martwić, awarie zdarzają się bardzo bardzo rzadko i w zasadzie są spowodowane brawurą i błędem kierowcy (opcja self drive). Przed wyjazdem otrzymacie wszelkie potrzebne instrukcji odnośnie prowadzenia auta oraz warunków na drogach, będziecie również w stałym kontakcie z naszymi partnerami w Namibii. Wstajemy skoro świt!!!! 

TRANSPORT

Podróżować będziecie samochodem 4x4 Landrover Safari, wyposażonym w sprzęt kempingowy oraz GPS z mapami. Ubezpieczenie samochodu jest pełne - ZERO Excess. Proszę jednak pamiętać, że ubezpieczenie nie pokrywa szkód, wyrządzonych zaniedbaniem przepisów drogowych, jazdy po zmroku, niewłaściwym używaniem systemu 4 x 4 itd. Do dyspozycji będziecie mieli opis trasy oraz pomoc 24/7. 

Luksusowa wycieczka do Namibii

8 NOCLEGÓW NA KEMPINGACH/ 2 W PENSJONACIE / 3 W LODŻACH

Rezerwacje hotelowe oraz ostateczna wycena zostaną potwierdzone w momencie złożenia zamówienia. Na kempingach nocujecie w namiotach na dachu samochodu. Namiot wyposażony jest w gruby materac oraz ciepły śpiwór. Camping Safari oznacza trudniejsze warunki oraz to, że będziecie zdani na siebie podczas gotowania, mycia naczyń, rozbijaniu obozu. Namioty na dachu rozbija się w 2 minuty a zwija w 3 minuty. Możliwość zamiany namiotu na lodge powinna być zgłoszona przed wyprawą, aby uniknąć rozczarowania z powodu braku miejsc. Warunki na Campach są dobre. Wszędzie jest toaleta z bieżącą gorącą wodą i prysznic. Na kempingu w Spitzkoppe nie ma prądu. Prąd jest tylko w restauracji. Prąd będzie jedynie w guesthouse i lodge oraz na kampingu w Sossuvlei, Palmwag, Epupa Falls, Etoshy.

Wycieczka do Namibii camp

CO WARTO ZABRAĆ A CO NIE

Nie zabierajcie: poduszek, śpiworów, ręczników, niepotrzebnych rzeczy, które będą jedynie obciążały samochód, przejściówek elektrycznych bo i tak nie pasują. Dużych, ciężkich walizek, które mogą się nie zmieścić do części bagażowej Land Rovera.
Zabierajcie: koszulki letnie, sandały, lornetkę, czołówki, ciepły polar, dresy lub piżamkę do spania, krem przeciwsłoneczny, okulary słoneczne, kapelusz, pamiątki dla dzieci przy drodze.

Prosimy o minimalny bagaż. Wygodniej będzie Wam zapakować dwie mniejsze torby niż jedna ogromną ciężką walizkę. Torby podróżne najlepiej aby były stare, bowiem jest duże prawdopodobieństwo, że się okurzą i podniszczą. Można zabrać pokrowiec lub worki na bagaż.

SZCZEPIENIA

Nie ma szczepień obowiązkowych. Warto jednak skonsultować się z lekarzem medycyny podróży, aby omówić ewentualne zagrożenia. Szczepienia, które warto mieć:

 • WZW typu A
 • dur brzuszny
 • błonica + tężec + polio + krztusiec (pakiet)

Północ Namibii to tereny malaryczne. Lekarz zaleci prawdopodobnie przyjmowanie leku na malarię (Malarone). Tabletki należy zacząć brać dzień przed wjazdem na teren malaryczny i przyjmować 7 dni po opuszczeniu strefy zagrożenia. Ilość komarów uzależniona jest od pory oraz rejonu. We wrześniu na naszej trasie nie było ich wcale.